4. díl: Mojžíšův útěk z paláce

25. března 2007 v 7:19 | Danda |  Izraelité v Egyptě
Pokračování života Mojžíše, kdy dospívá.

Mojžíš se procházel po chodbách paláce a rozhlížel se po té vší nádheře, která jej obklopovala. Přesto v hloubi své duše věděl, že je jiný a že tu nemá co dělat. Už dávno pochopil, že nepatří do tak vznešené rodiny, ale že jeho bratry jsou Izraelité, kteří byli biti a zotročováni. Chtěl jim pomoci. Toužil potom, aby zachránil svou rodinu.
Prošel velkými dveřmi do místnosti, kterou osvětlovaly jen pár hořících plamenů podél zdi. Uprostřed klečeli dva Izraelité a házeli po sobě nenávistnými pohledy. Mojžíšův úkol byl je rozsoudit. Když jej však oba muži uzřeli, zapomněli na své spory a obrátili se proti Mojžíšovi.
,,Ty nás chceš soudit?" zvolal jeden. ,,Určitě s námi naložíš stejně, jako s tím Egypťanem. kterého jsi včera zabil, viď?" Mojžíš byl zděšen a udiven zároveň. Tak přece jen se jeho čin provalil. Během minulého dne totiž pomohl jednomu z Izraelitů v boji proti Egypťanovi, který usiloval ubožákovi o život. Mojžíš ho chladnokrevně zabil a jeho tělo zahrabal. Jak ale zjistil, nebyl v tu chvíli na místě sám.
Nemohl už dále snášet nenávistné pohledy obou mužů a zbaběle utekl do svých komnat. Tam padl na postel a rozplakal se. Když mu vychladla hlava, sbalil si věci a chtěl odejít z pokoje. Cestu mu však zkřížila Taša. ,,Co se děje, pane?" zeptala se ho pokorně, ale Mojžíš jí odbyl. ,,Odcházím," řekl s chladným výrazem ve tváři, ale hlas se mu chvěl. ,,To nemůžete," oponovala Taša a ještě stále nemohla uvěřit jeho slovům. ,,Má drahá," začal Mojžíš a položil jí ruku na rameno, ,,provedl jsem něco ošklivého a jestli nezmizím, doplatím na to." Služebná zakroutila hlavou. ,,Vaše matka ví, co jste pro Izraelce udělal a i když jste toho egyptského tyrana zabil, princezna vám odustí, protože jste tak jednal na obranu chudého člověka." Ale Mojžíš zakroutil rázně hlavou. ,,Princezna Hathor mi možná odpustí, ale faraon stěží."Poté jemně odstrčil Tašu a vykročil směrem ven z paláce. Služebná jen posmutněle kroutila hlavou a nakonec se rozhodla o jeho činu říct Hathor.
Mojžíš utekl z Egypta nadobro a vydal se do midjánské země. Rozhlédl se po celé krajině a srdce mu poskočilo. Všechno bylo tak jiné a on přece nemohl zapomenout na rodný Egypt. Avšak v Obou zemích se dopustil zlého činu a musel se ukrýt. Naštěstí mu pomohl zdejší muž, jménem Jitro. Najal mladého utečence do svých služeb a tak Mojžíš každý den vyháněl ovce na pastvinu.Byl sice daleko od domova, ale v rodině Jitrově se cítil dobře. Zvlášť po boku jeho dcery, Sipory, která jej hned okouzlila. Těšil se z každého pohledu na ní a úsměvu, který mu vřele věnovala. Mojžíš tak brzy zapomněl na svá trápení, přesto ale po nocích myslel na utrpení svých bratrů v Egyptě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama