Přehledný seznam panovníků Starověkého Egypta

18. března 2007 v 18:55 | Danda |  Králové a královny
Tento seznam najdete na většině blozích o Egyptě, já jsem si jej dovolila zkopírovat z blogu imh-anck-fl.blog

ARCHAICKÁ DOBA (asi 3000-2686 př. Kr.)
1. dynastie (asi 3000-2890 př. Kr.)
Narmer (Meni)
Hor-Aha
Džer
Wadži
Den
královna Merneith
Adžib
Semerchet
Kaa
2. dynastie (2890-2686 př. Kr.)
Hetepsechemuej
Raneb
Ninecer
Vadžnes
Sechemib
Peribsen
Chasechememuej
_________________________________
STARÁ ŘÍŠE (2686-2125 př. Kr.)
3. dynastie (2686-2613 př. Kr.)
Nebka 2686-2667
Džoser 2667-2648
Sechemchet 2648-2640
Chaba 2640-2637
Sanacht?
Hunej 2637-2613
4. dynastie 2613-2494
Snofru 2613-2589
Chufu (Cheops) 2589-2566
Radžedef 2566-2558
Rachef (Chefrén) 2558-2532
Menkaure 2532-2503
Šepseskaf 2503-2498
5. dynastie
Veserkaf 2494-2345
Sahure 2494-2487
Neferirkare 2475-2455
Šepseskare 2455-2448
Raneferef 2448-2445
Niuserre 2445-2421
Menkauhor 2421-2414
Džedkare 2414-2375
Venis 2375-2345
6. dynastie
Teti 2345-2323
Veserkare 2323-2321
Pepi I. (Merire) 2321-2287
Merenre 2287-2278
Pepi II. (Neferkare) 2278-2184
Neitokret 2184-2181
7. a 8. dynastie 2181-2160
četní vládcové se jménem Neferkare, zřejmě podle Pepiho II.
_________________________________
PRVNÍ PŘECHODNÁ DOBA 2160-2055
9. a 10. dynastie (hérakleopolská) 2160-2025
Chetej (Meribre)
Chetej (Nebkaure)
Chetej (Vahkare)
Merikare
11. dynastie (pouze Théby) 2125-2055
Antef I. 2125-2112
Antef II. 2112-2063
Antef III. 2063-2055
STŘEDNÍ ŘÍŠE
11. dynastie (celý Egypt) 2055-1985
Mentuhotep II. 2055-2004
Mentuhotep III. 2004-1992
Mentuhotep IV. 1992-1985
12. dynastie 1985-1773
Amenemhet I. 1985-1956
Senusret I. 1956-1911
Amenemhet II. 1911-1877
Senusret II. 1877-1870
Senusret III. 1870-1831
Amenemhet III. 1831-1786
Amenemhet IV. 1786-1777
královna Sebeknofru 1777-1773
13. dynastie 1773-po roce 1650
Vagaf (Chutaure)
Sebekhotep II.
Icherneferet Neferhotep
Amenej-antef-amenemhet
Hor
Chendžer
Sebekhotep III.
Neferhotep I.
Sahathor
Sebekhotep V.
Aj
14. dynastie 1773-1650
méně významní vládci, kteří byli pravděpodobně současníky 13. nebo 15. dynastie.
_________________________________
DRUHÁ PŘECHODNÁ DOBA 1650-1550
15. dynastie (Hyksósové) 1650-1550
Salitis/Šeši
Chaian (asi 1600)
Apopi (asi 1555)
Chamudi
16. dynastie 1650-1580
thébští králové, současníci 15. dynastie
17. dynastie (asi 1580-1550)
Rahotep
Sebekemsaf I.
Antef VI.
Antef VII.
Antef VIII.
Sebekemsaf II.
Siamon
Sekenenre Tao (asi 1560)
Kamose 1555-1550
_________________________________
NOVÁ ŘÍŠE 1550-1069
18. dynastie 1550-1069
Ahmose
Amenhotep I. 1525-1504
Thutnose I. 1504-1492
Thutmose II. 1492-1479
Thutmose III. 1479-1425
Hatšepsut 1473-1458
Amenhotep II. 1427-1400
Thutmose IV. 1400-1390
Amenhotep III. 1390-1352
Amenhotep IV./Achnaton 1352-1336
Smenchkare (Neferneferuaton) 1338-1336
Tutanchamon 1336-1327
Aj 1323-1295
Haremheb 1323-1295
19. dynastie 1295-1186
Ramesse I. 1295-1294
Sethi I. 1294-1279
Ramesse II. 1279-1213
Merenptah 1213-1203
Amenmesse 1203-1200?
Sethi II. 1200-1194
Siptah 1194-1188
Tausret 1188-1186
20. dynastie 1186-1069
Setnacht
Ramesse III. - XI. 1186 - 1069
_________________________________
TŘETÍ PŘECHODNÁ DOBA 1069-664
21. dynastie 1069-954
Nesbanebdžed/Smendés 1069-1043
Amenemnesut 1043-1039
Pasbachaenniut/Psusennés 1039-991 I.
Amenemope 993-984
Osorkon Starší 984-978
Siamon 978-959
Pasbachaenniut II./Psusennés II. 959-945
22. dynastie 945-715
Šešonk I.
Osorkon I.
Šešonk II.
Takelot
Osorkon II.
Takelot
Šešonk
Pimej
Šešonk V.
Osorkon IV.
23. dynastie 818-715
králové v různých sídelních městech, kteří byli současníky 2. poloviny 22. dynastie a 24. a 25. dynastie:
Padibastet I.
Iupet I.
Šešonk IV.
Osorkon III.
Takelot III.
Rudžamon
Pefcauavibast
Iupet II.
24. dynastie 727-715
Bakenrenef 720-715
25. dynastie 747-656
Pianchi/Pije
Šabaka
Šabataka
Taharka
Tanutamon
_________________________________
POZDNÍ DOBA 664-332
26. dynastie 664-525
(Neko I. 672-664)
Psammetik I.
Neko II.
Psammetik II.
Haibre/Apriés
Ahmose II./Amósis
Psammetik III.
27. dynastie 525-404 (první perská nadvláda)
Kambýsés
Dareios I.
Xerxés
Artaxerxés I.
Dareios II:
Artaxerxés II.
28. dynastie 404-399
Amenardis
29. dynastie 399-380
Nefaarudž I./Neferités
Hakor/Achóris
Nefaarudž II.
30. dynastie 380-343
Nachtnebef
Džedhor
Nachthareheb
druhá perská nadvláda 343-332
Artaxerxés III. Óchos
Arses
Dareios III.
_________________________________
PTOLEMAIOVSKÁ DOBA 332-30
makedonská dynastie 332-305
Alexandr Veliký 332-323
Filip Arrhidaios
Alexandr IV.
ptolemaiovská dynastie 305 - 30
Ptolemaios I. - XV.
_________________________________
ŘÍMSKÁ DOBA 30 př. Kr.-395 po Kr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 - the darkest star - - the darkest star - | Web | 31. července 2007 v 14:02 | Reagovat

Nejradši mám Džosera a Kleopatru ... vím, jsem romantička ;)

2 Danda Danda | Web | 31. července 2007 v 14:18 | Reagovat

Já nejradši čtu o 18. a 19. dynastii a před pár měsíci jsem zjistila, že i Ptolemaiovská dynastie je opravdu zajímavá...

3 Ajly Ajly | Web | 26. ledna 2008 v 14:07 | Reagovat

Ahojky lidi.Mám na blogu soutěž o Egyptě.Jestli se o Egypt zajímáte tak se určitě přihlašte!

4 Sjuzi Sjuzi | E-mail | 13. února 2008 v 20:04 | Reagovat

Ty brďo to je přímo super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama